پنجره‌های UPVC چگونه ساخته می‌شوند؟

چهارشنبه, 13 مرداد 1395 ساعت 14:56

پنجره‌های UPVC از بخش‌های پروفیلی ساخته می‌شوند، که این بخش‌ها برش خورده و برای شکل پنجره‌ی مورد نظر به یکدیگر وصل می‌شوند. این پروفیل‌ها را با هدایت PVC مذاب به درون یک قالب دقیق می‌سازند، ماده‌ی مذکور تقریبا بلافاصله پیش از آنکه از طول برش داده شود خنک می‌شود. میزان صافی، لبه‌دار بودن و مستقیم بودن این پروفیل را با طراحی مشخصه‌های پروفیل و شکل‌دهی (ابزار کاری) حفظ می‌کنند.

سپس این پنجره‌ها را از قطعات پروفیلی که به اندازه‌های درست برش زده اند تولید می‌کنند. با استفاده از جوشکاری گداخت حرارتی یا اتصال‌دهنده‌های Tشکل، این قطعات را به یکدیگر وصل می‌کنند. بخش های تقویتی از جنس فولاد یا آلومینیوم را در داخل پروفیل‌های UPVC قرار می‌دهند تا استحکام اضافی در صورت نیاز ایجاد شود.

افزودنی‌ها و پایدار‌کننده‌ها

UPVC برپایه‌ی پلیمر پلی‌وینیل کلرید است، با این حال، به منظور مناسب ‌نمودن این ماده برای استفاده در پنجره‌ها، از تعدادی افزودنی و پایدارساز در آن استفاده می‌کنند. این گرمای ویژه و افزودنی‌های پایدارساز در مقابل UV بخش مهمی از فرمولاسیون PVC هستند که برای ساخت پنجره‌های UPVC مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب نوعِ پایدارساز به شدت به کاربرد نهایی بستگی دارد و دلایل فنی خوبی در مورد اینکه چرا از انواع خاصی از پایدارسازها برای مصارف ویژه استفاده می‌گردد وجود دارد. در اغلب موارد، پایدارسازها شامل بخش فلزی در کنار ترکیبات آلی هستند- هرگز از شکل ساده‌ی فلزی استفاده نمی‌گردد که به گالوانیزه معروف هستند.

مطالب و مقالات
Top