منافع UPVC

چهارشنبه, 13 مرداد 1395 ساعت 14:41

وینیل رایج‌ترین ماده‌ی ساخت قابِ پنجره‌ی منازل مسکونی است و به سبب رتبه‌بندی عملکرد بالای آن توجه بخش تجاری را به خود جلب کرده است. با آنکه بسیاری هنوز بر این عقیده هستند که ماندگاری کمی دارد، نوآوری‌هایی که باعث بهبود عملکرد ساختاری قاب‌های وینیل شده‌اند این قضیه را به چالش می کشد.

UPVC عملکرد، بازده‌ی انرژی و پایداری محیطی فوق‌العاده‌ای خواهند داشت که نسبت به موادی نظیر آلومینیوم و آهن که ممکن است با قرار گرفتن در معرض آب و هوا و آلودگی دچار خردگی شود عملکرد بهتر و ماندگاری بیشتری دارند. در نواحی با شرایط بد آب و هوایی در مقابل رنگ‌پریدگی مقاوم است. ماده در برابر رنگ‌پریدگی ناشی از تابش خورشیدی محافظت کند.
این بدان معناست که محافظت ویژه در برابر رنگ‌پریدگی، اعوجاج و تاب‌برداشتن و انقباض پروفیل‌ها که ناشی از شرایط بسیار شدید مناطق گرمسیری و شرایط آب و هوایی با UV بالا است وجود خواهد داشت.

هزینه‌های پایین سرمایشی

با توجه به اینکه پنجره‌های UPVC هوای خنک‌شده را در منزل‌‌تان به خوبی حفظ می‌کنند، لازم نیست که دستگا‌ه‌های تهویه هوا برای حفظ دمای مطلوب منزل کار کنند در این صورت شما در هزینه ها صرفه جویی می‌کنید.
صرف هزینه برای پنجره‌های upvc غالبا در طی کمتر از دو سال جبران می‌شود.

 

عملکرد چشمگیر حرارتی

پنجره‌های upvc به سبب عملکرد حرارتی ، اصولا عملکرد بهتری نسبت به دیگر محصولات دارند. عایق کاری با طراحی ویژه در پنجره‌ها و چارچوب درب های upvc، در کنار رسانایی پایین آنها، این مواد را به سدی شگفت‌انگیز در برابر انتقال حرارت مبدل می کند.

 

ماده‌ی عایق طبیعی

در مقایسه با آلومینیوم، رسانای طبیعی سرما و گرما، UPVC عایقی طبیعی است. در برابر اتلاف گرما در زمستان و گرم‌شدن در تابستان مقاوم است. قاب‌های معمول از جنس UPVC دارای ضریب U هستند که حداقل 20% بهتر از آلومینیوم و آلومینیوم شکسته‌ی حرارتی است.

 

این تصویر حرارتی نشان می‌دهد که طرح‌های UPVC ما به طور موثر هوای گرم تر را از هوای خنک‌تر جدا نگه می‌دارد تا بازده‌ی مطلوب انرژی حاصل گردد.
پنجره‌های مدل tilt-turn به طور موثر هوای‌گرمتر را از هوای سردتر جدا نگه‌ می‌دارند تا بازده‌ی بهینه‌ی انرژی حاصل گردد.

 

 

تقریبا در برابر هرچیزی مقاوم است

به طور طبیعی، UPVC در برابر رطوبت و آلودگی های اتمسفری نظیر اسیدها، قلیایی و هوای شوره‌دار، پوسیدگی، زنگ‌زدگی، بادکردن و پوسته‌ای شدن و نیز حمله‌ی موریانه‌ها و دیگر حشرات مقاوم است. در نتیجه درخشندگی خود را برای سال‌ها حفظ می کند.

 

کارامد در محیط‌های سخت آب و هوایی

پروفیل‌های upvc از فرآیند کنترل کیفیت سفت و سختی عبور می‌کنند که شامل آزمایش شرایط آب و هوایی سخت نیز می‌باشد.

 

 

مطالب و مقالات
Top