مزایای UPVC

چهارشنبه, 13 مرداد 1395 ساعت 14:40

استفاده از UPVC در خانه مزایای بسیاری دارد. همانطور که پیش از این نیز ذکر کردیم، ماده‌ای بسیار ایمن است، پس می‌توان از آن برای انتقال آب استفاده کرد یا از آن در آیتم‌هایی استفاده کرد که برای نصب در داخل بدن، بدون ترس از اثرات بیماری‌زا، طراحی شدند. همچنین، UPVC یکی از ارزان‌ترین مواد ساختمانی است که پیدا خواهید کرد.

حتی در معرض سخت‌ترین شرایط آب و هوایی تاب بر نمی‌دارد، زنگ نمی‌زند، نمی‌پوسد. همچنین، هرگز رنگ خود را از دست نمی‌دهد و سال‌ها ظاهر خود را حفظ می‌کند. در واقع رنگ در سراسر ضخامت ماده نفوذ می‌کند. اگر خراش بردارد، معمولا می توانید با پولیش‌کاری (صیقل‌دادن) اکثرا خراش های سطحی را بدون هر گونه مساله برطرف کنید. تنها کاری که برای نگه‌داری از آن باید انجام دهید این است که هر چند وقت یک‌بار آن را تمیز کنید!
این ماده کاملا در برابر آب و آتش مقاوم است. همچنین، UPVC در انتهای عمر کاری خود، کاملا بازیافت‌پذیر است و به همین علت یکی از زیست‌ سازگارپذیرترین مواد ساختمانی می‌باشد. ساختمان‌سازها و تجار به استفاده از UPVC علاقه‌ی زیادی دارند زیراکه سبک‌ و با دوام است و کار با آن آسان می‌باشد و مقرون به صرفه است.
البته، UPVC می‌تواند از لحاظ زیبایی‌شناختی ماده‌ی بسیار جذابی باشد. محصول نهایی شکل الوار رنگ‌شده‌ی جذابی را دارد که معمولا به رنگ سفید یا عاجی است، اما پیشرفت در فناوری به آن معناست که رنگ‌های بیشتری در حال حاضر در دسترس هستند. حتی می‌توانید به آن ظاهر یک الوار طبیعی را بدهید.

مطالب و مقالات
Top